18 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Podwodny Świat”, prowadzonych przez edukatorów z „Pozytywnych Przygód”. W pierwszej części zajęć uczestniczyli uczniowie klas I–III, a następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Dzieci miały okazję dotknąć, zobaczyć i powąchać spreparowane eksponaty: najeżki, jeżowca, rozgwiazdy oraz szczęki rekina. Dokonały także podziału zwierząt na słono- i słodkowodne. Mogły przenieść się wyobraźnią nad morskie wybrzeże dzięki dźwiękom bębna oceanicznego oraz posłuchać szumu morza ukrytego w niezwykłych muszlach. Przez mikroskop obejrzały plankton, poznając bliżej tajemnice podwodnego świata.
Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał własny mały podwodny świat, który mógł zabrać do domu. Warsztaty dostarczyły dzieciom wielu ciekawych doświadczeń, a także pozwoliły w atrakcyjny sposób poszerzyć wiedzę o mieszkańcach mórz i oceanów.

