W dniu 23 czerwca odbyła się część praktyczna egzaminu na kartę rowerową dla uczniów klasy IV. Warunkiem przystąpienia do tego etapu było wcześniejsze zaliczenie testu z przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Egzamin praktyczny został przeprowadzony na sali gimnastycznej. Zadaniem uczniów było prawidłowe pokonanie przygotowanego toru przeszkód oraz wykazanie się umiejętnościami manewrowania rowerem.
Podczas jazdy weryfikowano między innymi:
- Przygotowanie roweru do jazdy,
- Ruszanie i zatrzymywanie się w wyznaczonym miejscu,
- Płynną jazdę po łuku oraz slalomem,
- Prawidłowe sygnalizowanie manewrów (skrętu) dłonią,
- Przejazd przez korytarzyk z deseczek
Część praktyczna egzaminu przebiegła niezwykle sprawnie. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych oraz świetną orientację w zasadach ruchu drogowego. Jeździli pewnie, bezpiecznie i z zachowaniem pełnej koncentracji.
Wszyscy przystępujący uczniowie klasy 4 zdali egzamin z wynikiem pozytywnym i uzyskali uprawnienia do odebrania swojego pierwszego prawa jazdy – karty rowerowej.
Gratulacje dla młodych cyklistów za świetne przygotowanie!

