Środa – kolejny dzień akcji “Tydzień dla Bezpieczeństwa” i główny temat: „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Prelekcję dla uczniów klas 1–3 oraz 4–7 przeprowadził pedagog szkolny. Podczas spotkań rozmawiano o tym, czy Internet jest bezpieczny, jakie korzyści daje jego użytkowanie oraz jakie zagrożenia można w nim napotkać. Szczególną uwagę poświęcono problemom cyberprzemocy, fałszywych informacji (fake newsów) oraz kradzieży haseł i danych osobowych. Uczniowie poznali również najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Dodatkowo uczniowie klasy 1 przygotowali plakat przedstawiający 10 zasad bezpiecznego Internetu, który przypomina wszystkim o odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z nowych technologii.
Internet – korzyści, zagrożenia i zasady bezpieczeństwa
Utworzono dnia 21.06.2026
Internet – korzyści, zagrożenia i zasady bezpieczeństwa
Utworzono dnia 21.06.2026, 23:52

