Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Konfederatów Barskich w Jastrzębi

"Edukacja z wojskiem" - uczymy się odpowiedzialności

Utworzono dnia 17.06.2026

      Uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach realizowanych w ramach projektu „Edukacja z wojskiem”. Spotkanie poprowadziła pani ratownik medyczna pełniąca służbę w Wojsku Polskim, która podzieliła się z uczniami swoimi doświadczeniami zawodowymi. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać codzienność pracy ratownika medycznego w służbie wojskowej oraz usłyszeć historie z misji i działań realizowanych w różnych częściach świata. Prowadząca  opowiedziała między innymi o swoim wyjeździe do Afganistanu, gdzie wykonywała odpowiedzialne zadania medyczne, a także o transporcie osób chorych podczas pandemii Covid-19 – w tym o przewożeniu pacjentów z Chin. Duże zainteresowanie wzbudziły również opowieści o organizacji przelotów medycznych z chorymi dziećmi do Stanów Zjednoczonych. Uczniowie obejrzeli także film przedstawiający skoki spadochronowe wykonywane w ramach działań wojskowych. Była to okazja do poznania nie tylko specyfiki służby, ale również odwagi, odpowiedzialności i profesjonalizmu osób wykonujących ten zawód.

      Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Historie przedstawione przez prowadzącą pokazały, jak ważne są zaangażowanie, pasja oraz gotowość do niesienia pomocy innym.

 

Galeria

Utworzono dnia 17.06.2026, 21:25

Zegar